Nemocnice Mostiště  »  Zdravotnické služby  »  Lůžková péče  »  Chirurgické oddělení
Zašlete nám Váš dotaz
Jméno
Příjmení
E-mail
Text zprávy
Výběr pojišťovny
Dnes je který den v týdnu?
(např. pondělí)
podtržené položky jsou povinné!

Souhlas se zpracováním údajů

Chirurgické oddělení

Chirurgické oddělení má k dispozici celkem 27 lůžek, z toho 6 lůžek intenzivní péče v rámci jednotky intenzivní a resuscitační péče.

Nově zrekonstruovaná lůžková část disponuje třílůžkovými a jednolůžkovými pokoji se samostatným sociálním zařízením, na pokojích je k dispozici TV a WIFI připojení k internetu. V rámci nadstandardních služeb je možné individuální objednání stravy z našeho stravovacího provozu.

Základní skupinu tvoří výkony z oblasti všeobecné chirurgie. Pro laika lze přiblížit tak, že nejčastěji chirurgicky léčíme, tedy operujeme, onemocnění žlučníku, různé druhy kýl, záněty slepého střeva, nádory, či jiná onemocnění žaludku a střev. Dále veškeré náhle vzniklé stavy, které vyžadují neodkladnou chirurgickou péči, tj. krvácení, záněty a otravy krve, úrazy. Za posledních 15 let došlo k výraznému rozvoji miniinvazívních technik. Jedná se o operace za použití kamery, světelného zdroje a dalších speciálních nástrojů. Předností pro pacienta je potom malá operační rána, minimální porušení stěny břišní, zpravidla menší bolestivost a řada dalších argumentů. Po letitých zkušenostech však také víme, že se nadále setkáváme s diagnózami, které se bez „velkého řezu“ prostě neobejdou.

Vedle všeobecné chirurgie se postupem doby i na našem pracovišti profilují specializované chirurgické disciplíny. Například chirurgie štítné žlázy, kde ve spolupráci s endokrinologickou ambulancí operujeme každoročně řadu nemocných. Chirurgická léčba štítné žlázy znamená v naprosté většině případů její úplné odstranění.

Naše pracoviště patří mezi největší centra poskytující operace za účelem snížení váhy pacienta, tedy bariatrické operační výkony. V průběhu let se tato disciplína vyprofilovala zejména k laparoskopickému zúžení žaludku, které odborně označujeme sleeve gastrectomy. Právě tento typ operací vyhledávají v naší nemocnici nejen pacienti z ČR, ale řada pacientů zahraničních. Za posledních 10 let jsme operovali výce než 1300 zúžení žaludku. V současné době představuje objem těchto operací v naší nemocnici ročně asi 300 výkonů.

O pacienty se stará tým kvalifikovaných lékařů a sester, včetně stomické sestry. Každodenní provoz je zajištěn na úseku ambulancí, standardního oddělení, jednotky intenzívní péče pro chirurgické obory a na operačních sálech.

Naším cílem je poskytovat moderní a kvalitní chirurgickou péči a věnovat pacientům osobní přístup.

Kontakt

MUDr. Jaroslav Tvarůžek
Primář oddělení:

tel.: 566 512 311

Hana Krčmářová
Staniční sestra:

tel.: 566 512 350

 

Tým odborníků

Primář oddělení:
MUDr. Jaroslav Tvarůžek

Hlavní lékař, zástupce primáře:
MUDr. Igor Šimoník, MBA

Lékaři:
MUDr. Karel Riebel
MUDr. Azat Chamzin, CSc.
MUDr. Jan Doležel, PhD.
MUDr. Radomír Zachoval, PhD.
MUDr. Lubomír Novotný
MUDr. Milan Maleček 


Specializace
CÉVNÍ CHIRURGIE: prim. MUDr. Jaroslav Tvarůžek
CHIRURGICKÁ LÉČBA ŠTÍTNÉ ŽLÁZY: prim. MUDr. Jaroslav Tvarůžek
CHIRURGICKÁ LÉČBA OBEZITY: MUDr. Igor Šimoník, MBA
CHIRURGICKÁ LÉČBA HAEMOROIDŮ: MUDr. MUDr. Lubomír Novotný
CHIRURGICKÁ LÉČBA KÝLY: MUDr. Karel Riebel
NÁDORY ZAŽÍVACÍHO ÚSTROJÍ: MUDr. Lubomír Novotný
UROLOGICKÁ ONEMOCNĚNÍ: MUDr. Jan Doležel, PhD., MUDr. Azat Chamzin, CSc. FEBU