Spondylochirurgická ambulance

tel.: 566 512 320
Na vyšetření se objednává v ordinační době, v dopoledních hodinách na recepci tel: 566 512 311 nebo elektronicky na adrese: info.nsz@mediterra.cz.

Mnozí z vás uvažují o tom navštívit lékaře, nebo dokonce už ho navštívili pro bolesti v zádech. Bolesti omezují denní činnost, sportovní nebo rekreační aktivity a podobně.

Někteří z vás zas hledají úlevu použitím medikamentů, nebo si zaplatili masáže v domněnce, že poté bude všechno v pořádku.

Ale víte vůbec proč vás záda bolí?

Když se díváte na tento obrázek, pochopíte jaká komplikovaná souhra mezi kostními strukturami a strukturami centrálního nervového systému se odehrává. A přitom nejsou ani nakreslené struktury, které ty obratle spojují – vazy, pouzdra, tuková tkáň, cévy. I tyto struktury mohou způsobit bolesti při pohybu nebo v klidu.

 

Čtvrtek 15:00 – 18:00 prof. MUDr. Peter Wendsche, CSc.

Zašlete nám Váš dotaz

1 Step 1
Jméno
Příjmení
Telefonváš telefon
Text zprávymísto pro váš text
0 /

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Previous
Next

Nejčastější příčiny bolestí v zádech jsou:

  • svalová dysbalance mezi dolní bederní páteří a pánevním kruhem,
  • degenerativní změny v ploténkách, které vedou v výhřezům a utlačení míchy či nervových kořenů,
  • tzv. spondylóza, tj. odpověď těla na změny v ploténkách vytvořenými výrůstky (osteofyty),
  • opotřebování malých kloubů mezi jednotlivými obratli (spondylartróza) – tyto změny způsobí bolesti hlavně při pohybu, nejvíce na jedné straně,
  • osteoporóza (odvápnění kostních struktur) – postihuje zvláště ženy v menopauze. Vyskytují se kompresivní zlomeniny, které bolí a vedou k deformaci páteře.

Těmto komplikacím na levém snímku lze předejít včasným vyšetřením a odbornou terapií! Po odborném vyšetření informujeme pacienta o návrhu léčebného procesu.

To vše vám nabízí spondylochirurgická ambulance v Nemocnici sv. Zdislavy Mostiště.

Bolesti v šíji, mezi lopatkami, do ruky, nebo dokonce do hlavy?

Jako v oblasti zad, mohou mít potíže v oblasti krční páteře a ramenního pletence různé příčiny.

Špatné držení těla, práce u počítače, nesení těžkých tašek a kufříků a průvan mohou hrát roli ve vzniku bolesti v této oblasti. Velmi často to ale jsou degenerativní změny krčních obratlů a plotének.

Je dobře, příčinu znát a vědět o možnostech profylaxe nebo nápravy.

K tomuto účelu je vám k dispozici náš odborný tým pod vedením prof. MUDr. Petera Wendscheho, CSc., emerit. přednosty Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v prostorách Nemocnice sv. Zdislavy Mostiště.

Smlouvy jsou uzavřeny se všemi pojišťovnami.

Na levém rentgenovém snímku krční páteře je patrné, že se jedná o funkční blokádu páteře, páteř nemá správnou křivku. Svaly krku jsou v dysbalanci.

Tato funkční porucha vyvolá bolesti, vegetativní poruchy (zvracení, migrény, poruchy vidění, bolesti hlavy). Stačí změnit životosprávu, korekce držení těla, individuální a skupinové cvičení a zahájení správné fyzioterapie, aby potíže zmizely.

Na pravém snímku vyšetření magnetickou rezonancí je patrné, jak degenerativně změněné meziobratlové ploténky sužují páteřní kanál a utlačují míchu.

Tento nález vyžaduje další specializované vyšetření a operační řešení nelze vyloučit, pokud nález způsobuje morfologické a funkční změny na míše, nebo na kořenech krčních nervů.