Stravování

Kuchyně

Stravovací provoz zajišťuje přípravu stravy nejen pro pacienty, zaměstnance nemocnice, ale i cizí strávníky. Strava je připravována vždy podle zásad správné výživy a moderních trendů v gastronomii. Jsou respektovány všechny stravovací požadavky pacientů i ostatních strávníků s ohledem na jejich aktuální zdravotní stav, včetně speciálního stravovacího režimu, postaveného přímo „na míru“ jednotlivého pacienta.

Strava je podávána třikrát denně: snídaně, oběd, večeře. Pacientům s diabetickým stravovacím režimem je poskytována navíc odpolední svačina a diabetikům I. typu ještě druhá večeře.

Léčebnou stravu určují lékaři jednotlivých oddělení na základě klinických obtíží pacienta a je bez doplatku. Respektujeme i požadavky pacientů jako jsou vegetariáni, vegani.

Pokud léčba nesouvisí s onemocněním trávicího traktu a strava nijak nenaruší léčbu, pacient má možnost zvolit si stravu nadstandardní, která je již s doplatkem.

Může si vybrat pouze nadstandardní oběd dle nabízeného jídelního lístku nebo celodenní nadstandardní stravu.

Nadstandardní celodenní strava činí 750,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • návštěva nutriční terapeutky
  • výběr individuální nadstandardní stravy dle chuti a zvyklostí klienta
  • sestavení jídelního lístku
  • strava 3x denně: snídaně, oběd, večeře
  • 150g porce masa
  • ovoce
  • minerální voda 1,5l dle výběru klienta (perlivá, neperlivá, ochucená)
  • džus

Pacienti si mohou denně doobjednat za doplatek i zeleninový přílohový salát. Nadstandardní strava je hrazena vždy při ukončení hospitalizace buď hotovostní platbou, nebo platební kartou.

Zaměstnancům je poskytován oběd. U zaměstnanců také respektujeme speciální stravovací režim dle jejich zdravotních požadavků. Mohou si denně vybrat ze dvou teplých jídel, která jsou poskytována buď s polévkou nebo bez polévky, jednoho druhu obědového zeleninového salátu. V nabídce je také k doobjednání přílohový zeleninový salát. Stejný rozsah nabídky platí i pro cizí strávníky.

Stravovací provoz také vyrábí do Bistra nemocnice některé druhy studené kuchyně. Jsou to obložené celozrnné bagety, obložené chleby, chléb s vaječnou omeletou, dva druhy pomazánek a domácí buchty a koláče.

Nabízíme odběr stravy v rozsahu do padesáti obědů denně i jiným firmám, které by projevily o naši nabídku zájem.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout