Jednotka intenzivní a resuscitační péče

Mostiště 93
594 01 Velké Meziříčí

info.nsz@mediterra.cz

Lékárna
Bufet
Automat na kávu
Bezbariérový vstup
Heliport
Autobusová zastávka
Parkoviště pro pacienty
Parkoviště pro zaměstnance

Čím se oddělení zabývá

JIRP poskytuje komplexní diagnostické, terapeutické a léčebné metody pro pacienty dospělého věku.

Na oddělení jsou hospitalizováni pacienti po velkých operačních výkonech (totální náhrady velkých kloubů, resekční výkony na zažívacím traktu, urologické operace, či operace prováděné robotickým systémem Da Vinci), dále i pacienti v závažném zdravotním stavu s ohrožením základních životních funkcí, u kterých se nedá vyloučit akutní chirurgický výkon.

Pro operační výkony menšího rozsahu a u pacientů s minimem komplikujících onemocnění je pooperačně prováděno dospávání na dospávacím pokoji do stabilizace životně důležitých funkcí obvykle max. do 2 hodin po skončení operačního výkonu.

Jednotka intenzivní a resuscitační péče má kapacitu 6 lůžek. Je vybavená centrálním monitorovacím systémem. Každé lůžko má svůj „bed-side“ monitor s možností monitorování základních vitálních funkcí (monitorace krevního tlaku, EKG, dechové frekvence a saturace krve kyslíkem), včetně invazivního měření středního arteriálního tlaku. Monitorace centrálního žilního tlaku a bilance tekutin je zabezpečená u všech pacientů se zavedeným centrálním venózním katétrem. Na JIRP jsou také k dispozici dva plicní ventilátory s možností řízeného dýchání a to pro pacienty s ventilačním selháním. Ke komplexnímu vybavení JIRP také patří vybavení pro kardiopulmonální resuscitaci s možností endotracheální intubace.

Pooperační péče

U velkých operačních výkonů a u pacientů se závažnými předoperačními onemocněními je prováděna pooperačně intenzívní péče na JIRP – jednotce intenzívní a resuscitační péče.

JIRP je vybavena moderní technikou pro umělou plicní ventilaci, monitoraci a pro ultrazvukovou diagnostiku v intenzívní péči, včetně diagnostiky hemodynamické (sledování změn krevního oběhu, pro Ci Ca hemodialýzu).

Lékaři, tým odborníků

primář oddělení JIRP
    MUDr. Marián Sandecký

marian.sandecky@mediterra.cz