Oddělení následné péče B, C

Parkoviště pro pacienty
Parkoviště pro zaměstnance

Čím se oddělení zabývá

Léčí chronická onemocnění interní a neurologické povahy, chronické kožní defekty, stavy po prodělané infekci Covid 19, chronická plicní onemocnění. Nabízí rehabilitační léčbu k návratu do domácího ošetřování.

Lékaři, sestry a ostatní zdravotnický personál tvoří sehraný tým. Hlavním naším cílem je kvalitní poskytnutá péče s lidským přístupem k pacientovi. Nemocnice disponuje řadou moderních medicínských technologií, které dávají naší nemocnici široké možnosti ve spektru poskytované péče.

Nabízíme solidní standard ubytování hospitalizovaných pacientů v moderních a útulných pokojích.

Pro pacienty

Oddělení pro dlouhodobou péči se skládá ze 2 stanic (ONP B a ONP C), disponuje 50 lůžky.

V rámci nadstandardních služeb je možné objednání stravy z našeho stravovacího provozu, zajištění fakultativních služeb (kadeřník, pedikér).

Na oddělení jsou přijímáni pacienti vyžadující dlouhodobou léčebnou, ošetřovatelskou a rehabilitační péči. O pacienty se stará tým lékařů, sester a sanitářů ve spolupráci s rehabilitačními pracovníky, nutriční terapeutkou a sociálně-zdravotnickou pracovnicí. V každém ošetřovatelském týmu je sestra specialialistka pro nehojící se rány a kožní defekty. Nepřetržitě jsou dostupné všechny služby komplementu nemocnice (laboratoře, RTG, konsiliární služba všech oborů). Pacientům je poskytována dle potřeby duchovní služba, jedenkrát týdně je bohoslužba v místní kapli.

Pacienti jsou nejčastěji hospitalizováni s chronickými interními onemocněními, z neurologických onemocnění nejčastěji po cévních mozkových příhodách, k doléčení po složitějších chirurgických operacích, k rehabilitaci po ortopedických operacích kloubního aparátu. Hospitalizováni jsou na základě doporučení praktického či odborného lékaře, nebo překládáni z jiných nemocnic. Příjem je plánovaný, k přijetí je vždy nutné odesílajícím lékařem vyplnit Žádost o přijetí do ONP.

Sociálně-zdravotnická pracovnice je přítomna v pondělípátek od 7:00 do 14:00, ve středu od 7:00 do 16:00. Jiný termín je nutné si domluvit telefonicky předem v době její přítomnosti. Komunikuje s orgány veřejné správy, popřípadě dalšími subjekty, zajišťuje sociálně-právní poradenství, administrativní služby (žádosti do ústavů sociální péče) jsou zpoplatněny dle aktuálního ceníku.

Výkony oddělení následné péče B, C

Oddělení B,C následné péče se specializuje na léčbu chronických stavu u mladších i starších pacientů, kteří po zaléčení na akutním lůžku vyžadují ústavní léčbu k přípravě na návrat do domácího prostředí.

Léčí se zde

• chronické interní a neurologické stavy
    • pacienti po prodělaných cévních mozkových onemocněních
    • stavy po zaléčených plicních infekcích, včetně již prodělané Covid 19 nákazy