Ambulance, ordinace

Přehled ambulancí a ordinací v Nemocnici Mostiště

Způsob objednání a ordinační hodiny jsou uvedené u každé ordinace.

Bariatrie a obezitologie

Bariatrická ambulance se zabývá problematikou léčby obezity, jejíž fenomén a významná zdravotní rizika s ní spojená dnes v naší i celosvětové populaci nezadržitelně narůstá.

Pacientům nabízíme ve spolupráci s týmem špičkových odborníků z oborů obezitologie, interní medicíny, chirurgie, psychologie, diabetologie a gastroenterologie komplexní léčbu.

více o oddělení

Neurologie

Tato ambulance léčí a sleduje pacienty s onemocněními nervové soustavy. Bolestivé stavy zad, onemocnění karpálního tunelu, ale také onemocnění centrální nervové soustavy.

více o oddělení

Ortopedie

Ortopedická ambulance ošetřuje pacienty s vadami a onemocněními pohybového aparátu. Akutní ošetření pacientů s úrazy pohybového aparátu zajišťuje ambulance chirurgická, která v indikovaných případech zajistí ošetření na ortopedii.

více o oddělení

Radiodiagnostika

Oddělení radiodiagnostiky provádí široké spektrum skiagrafických (rentgenových) a ultrazvukových vyšetření jak hospitalizovaných, tak ambulantních pacientů.

více o oddělení

Spondylochirurgie

Mnozí z vás uvažují o tom navštívit lékaře, nebo dokonce už ho navštívili pro bolesti v zádech. Bolesti omezují denní činnost, sportovní nebo rekreační aktivity a podobně. Někteří z vás zas hledají úlevu použitím medikamentů, nebo si zaplatili masáže v domněnce, že poté bude všechno v pořádku.

více o oddělení

Urologie

V ambulanci se léčí pacienti s onemocněními ledvin, močových cest a pohlavních orgánů. Jsou prováděna také ultrazvuková a endoskopická vyšetření močových cest a močového měchýře. Ambulance dispenzarizuje také pacienty s nádorovými urologickými onemocněními.

více o oddělení

Diabetologie

Tato ambulance léčí a sleduje pacienty s cukrovkou. Jsou prováděna diagnostická vyšetření, určuje se správné vedení léčby a případně vhodná skladba medikace.

více o oddělení

Endokrinologie

V této ambulanci jsou léčeni pacienti s onemocněními hormonálního systému, nejčastěji se jedná o pacienty s onemocněním štítné žlázy. Je stanovena přesná diagnóza onemocnění, rozhodnuto, zda další průběh léčby bude konzervativní či chirurgický.

více o oddělení

Endoskopie

Gastrofibroskopie, Kolonoskopie, Polypektomie, Barronova ligace

více o oddělení

Gastroenterologie

V této ambulanci jsou léčeni a dlouhodobě sledováni pacienti s onemocněním zažívacího traktu, tj. žaludku, tenkého střeva, tlustého střeva a konečníku, dále také s onemocněním jater a slinivky břišní a jícnu. Kromě běžných vyšetřovacích metod jsou poskytována specializovaná endoskopická vyšetření (gastrofibroskopie a kolonoskopie), dále ultrazvuková vyšetření břicha a orgánů dutiny břišní.

více o oddělení

Chirurgie

Chirurgická ambulance zajišťuje plánované i akutní přijetí k hospitalizaci, objednávání pacientů k elektivním operacím a dále poskytuje celou škálu odborných výkonů.

více o oddělení

Interní ambulance

Interní ambulance ošetřuje pacienty s onemocněními z oblasti vnitřního lékařství, většinou na doporučení praktických lékařů. Stanovuje a upřesňuje diagnózy vnitřních chorob, doporučuje léčebné postupy, upravuje medikace. Cílem této ambulance je úzká spolupráce s praktickými lékaři, popř. s vyššími pracovišti, tj. klinikami, kde jsou definitivně řešeny i velmi složité případy. Provádíme předoperační vyšetření pro operace prováděné v naší nemocnici i jinde.

více o oddělení

Kardiologie

Kardiologická ambulance je určena ke sledování pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zvláště po prodělaném infarktu myokardu, pro pacienty s hypertenzí, poruchou srdečního rytmu, chlopenními vadami a dalšími srdečními onemocněními.
Provádí mimo jiné vyšetření echokardiografické, ergometrické, Holterovské sledování krevního tlaku a EKG.

více o oddělení

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout