Výkony plastické a estetické chirurgie

Léčí se zde

Abdominoplastika, lipoabdominoplastika:

Zlepšuje konturu břicha, odstraňuje přebytečnou kůži po těhotenstvích či po redukci hmotnosti, pokud je rozestup, sbližuje k sobě obě části přímého svalu břišního, přesouvá pupík.

U pacientů s vyšší vrstvou podkožního tuku je možno kombinovat s liposukcí pro zvýraznění pasu, zeštíhlení boků a oblasti pod prsy.  Zákrok se provádí v celkové anestezii.

 • Výsledek: plošší břicho bez převisu, jizva v podbřišku a kolem pupíku, u pacientů po velké redukci hmotnosti bývá nutný řez ve tvarů kotvy.
 • Pooperační období a rekonvalescence: hospitalizace bývá 3-7 dní, v ráně jsou zavedeny drény, které se odstraňují, pokud odvádějí minimum tekutiny, nutno je nosit speciální břišní pás 6 týdnů – 3 měsíce podle stavu břišní stěny, návrat k běžné fyzické aktivitě za 6-8 týdnů.

 

Miniabdominoplastika

Redukce kůže pod pupíkem, který zůstává na svém původním místě, lze kombinovat s liposukcí nadbřišku a boků. Provádí se v celkové anestezii.

 • Výsledek: odstranění převisu a povadlé kůže, chybí jizva kolem pupku, zůstává různě dlouhá jizva v podbřišku.
 • Pooperační období a rekonvalescence: hospitalizace 2-4 dny, do vytažení drénů, návrat k běžné aktivitě za cca 2-5 týdnů. Břišní pás či elastické prádlo doporučujeme nosit cca měsíc.

 

Plastika paží a stehen

Odstraňuje se nadbytečná kůže a podkožní tkáň na vnitřní straně paží a stehen, pro lepší estetický výstup lze kombinovat s liposukcí. Operace se provádí v celkové anestezii.

 • Výsledek: zpevněná kontura paží a stehen, různě dlouhá jizva na vnitřní straně (podle míry potřebné korekce).
 • Pooperační období a rekonvalescence: hospitalizace 2-4 dny do vytažení drénů, kompresivní prádlo se nosí 6 týdnů, návrat k aktivitě cca za měsíc.

 

Zmenšení, modelace, zvětšení prsů

Provádíme úpravu poprsí podle možností a přání a možností pacientky. Operace probíhá v celkové anestezii, při zmenšování a modelaci prsů jsou obvykle jizvy kolem prsních dvorců, vertikálně a v podprsní rýze. U augmentace (zvětšení prsu implantátem) je jizva v podprsní rýze.

Pooperačně: hospitalizace 2-4 dny, do extrakce drénů,  nošení modelačních podprsenek, návrat k běžné činnosti za cca 4-6 týdnů.

Operace gynekomastie

Gynekomastie znamená zvětšená prsa u mužů. Na vině může být zvětšení prsní žlázy, zmnožení podkožního tuku nebo kombinace obého. Při operaci se nejčastěji provádí liposukce, dále se odstraňuje zvětšená žláza z řezu v dolní části prsního dvorce. U některých mužů je nález pokročilý a bývá třeba u redukovat i kůži. Zákrok se provádí v celkové anestezii.

 • Výsledek: plochý hrudník, jizva v dolním okraji prsního dvorce, pokud je třeba redukovat kůži, je různě dlouhá jizva na kůži hrudníku a kolem celého dvorce.
 • Pooperační období a rekonvalescence: hospitalizace 2-4 dny, do vytažení drénů, 6 týdnů nošení kompresivní vesty, návrat k běžné aktivitě cca za měsíc.

Liposukce

Liposukce není metoda redukce hmotnosti, jedná se o zákrok, při kterém se odsává přebytečný tuk z problematických partií, které vzdorují fyzické aktivitě a zdravému životnímu stylu.  Nejčastěji se jedná o břicho, boky, záda, vnitřní a vnější stehna a kolena. V Nemocnici sv.Zdislavy se provádí tumescentní vibrační liposukce v místním umrtvení či celkové anestezii.

 • Výsledek: zlepšená kontura problémové partie, několik drobných ranek na zavedení kanyly.
 • Pooperační období a rekonvalescence: nošení elastického kompresivního prádla 6 týdnů, návrat k běžné aktivitě podle rozsahu výkonu za 1-2 týdny.

Facelift

Vypíná kůži a podkožní strukury na obličeji, zvedá tváře, zjemňuje nosoretní rýhy, vyhlazuje   siluetu dolní čelisti a zpevňuje krk. Lze kombinovat s operací očních víček. Obvykle se provádí v celkové anestezii.

 • Výsledek: přirozené omlazení obličeje, jemné jizvy před uchem a ve vlasech spánků a za ušima.
 • Pooperační období a rekonvalescence: hospitalizace 2-4 dny do vytažení drénů, nutnost nošení komprese týden až 2 po operaci, potřeba konzumovat měkkou stravu, otok, návrat k běžné činnosti za cca 14 dní.