Akreditace SAK je úspěšně za námi

Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích znovu potvrdila kvalitu své péče. V listopadu obhájila akreditaci Spojené akreditační komise České republiky (SAK) stejně jako ocenění v celostátním hodnotícím projektu „Nemocnice ČR 2018“.

V rámci akreditačního řízení SAK je hodnocena kvalita zdravotní péče a bezpečí pacientů. Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích získala akreditaci poprvé již v roce 2012. Platnost tohoto certifikátu je tři roky a Nemocnice sv. Zdislavy ji tedy letos úspěšně obhájila již potřetí za sebou. Úspěchu znovu dosáhla i v celostátním hodnotícím projektu „Nemocnice ČR 2018“, který provádí agentura HealthCare Institute (HCI). Stejně jako v loňském roce získala první místo v rámci kraje Vysočina v kategoriích „Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů“ a „Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů“. Nově ji ocenili i zaměstnanci – v rámci kraje získala první místo také v kategorii „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců“.

„Pozitivní zpětná vazba je velkou motivací pro další práci. Jsme moc rádi, že kromě pochval pacientů, které se k nám dostávají pravidelně přes sociální sítě či osobně, jsou pacienti spokojeni tak, že vynaložili úsilí na toto oficiální hodnocení a odpověděli na dotazníky HCI. Snad ještě více si ceníme také uznání ze strany zaměstnanců – pacientské hodnocení na výbornou patří především jim. Ještě větším úspěchem je pro nás ale téměř plný počet bodů v rámci odborného hodnocení od Spojené akreditační komise. To vše dokazuje, že si kvalita naší péče drží svůj vysoký standard,“ uvedla Linda Šefčíková, tisková mluvčí a manažerka marketingu a komunikace skupiny VAMED MEDITERRA, která Nemocnici sv. Zdislavy v Mostištích provozuje.

Akreditace Spojené akreditační komise, o.p.s., je nástroj pro externí hodnocení kvality a bezpečí při poskytování zdravotních služeb. Její standardy vycházejí z mezinárodních standardů kvality a bezpečnosti péče a standardů uvedených v příloze č. 1 vyhlášky MZ ČR č.102/2012 Sb., o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče v ČR.

Celostátní hodnotící projekt „Nemocnice ČR 2018“, který pravidelně pořádá organizace HealthCare Institute, byl realizován od února do srpna 2018. Letos se do projektu zapojilo 155 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky, 60 644 hospitalizovaných pacientů, 41 860 ambulantních pacientů a 6 235 zaměstnanců. V rámci projektu byly nemocnice komplexně hodnoceny ve čtyřech klíčových oblastech: Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic. Nově přibyly kategorie Nemocnice pro život a Nejlepší on-line komunikace. Vyhodnocení projektu probíhá za pomoci strukturovaných postupů vycházejících z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard.

Autor: Ing. Linda Šefčíková, VAMED MEDITERRA, a.s.

Umožňují rozšířené funkce těchto webových stránek a jejich individuální personalizaci, založenou např. na vašich předchozích návštěvách.

Shromažďují anonymní statistické informace o tom, jak návštěvníci používají naše webové stránky. Pomáhají nám tím poskytovat našim návštěvníkům lepší obsah.

Pomáhají reklamním partnerům při zobrazování personalizovaných reklam a k propagaci adresného obsahu uživatelům, kteří navštívili tento web.